| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Wojtek Skurkiewicz

Utwórz swoją wizytówkę stat4u
RSS
niedziela, 05 kwietnia 2015

Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja!

Chrystus  zmartwychwstały w glorii Wielkanocnego poranka,

 niech będzie dla nas źródłem wiary i niesłabnącej nadziei.

 Niech wleje w nasze serca pokój i radość.

Życzę Wszystkim Wesołego Alleluja!

07:27, skurkiewicz
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 02 kwietnia 2015

Dziś mija 10 rocznica odejścia do Domu Ojca Jana Pawła II. Wciąż mam z pamięci wydarzenia, które miały miejsce w Wielkanoc 2005 roku i to, co działo się przez cały tydzień, do wigilii Święta Miłosierdzia Bożego, gdy o 21.37 odszedł do Domu Ojca.

Jan Paweł II - droga do wolności

Ile w nas pozostało z nauki Świętego Jana Pawła II?

To pytanie pozostawiam bez odpowiedzi, niech każdy sobie odpowie na nie sam u progu Triduum Paschalnego.

09:40, skurkiewicz
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 26 marca 2015

Z poślizgiem, ale muszę o tym napisać. Otrzymałem  odpowiedź w sprawie modernizacji Dworca PKP i remontu stacji Radom. Nowy wiceminister infrastruktury Sławomir Żałobka nic nowego nie napisał ponad to, co już pojawiło się w radomskiej przestrzeni medialnej. Minister Żałobka informuje mnie, że przejście przez tory nie może być przygotowane, gdyż naruszałoby to Rozporządzenie Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z 10 września 1998 roku. A ponadto przez stację Radom mogą przejeżdżać pociągi osobowe z prędkością …do 100 km/h i towarowe z prędkością …do 80 km/h, co w przekonaniu ministra jest bardzo niebezpieczne. Oczywiście zgadzam się, że przy takiej prędkości pociągów wchodzenie na tory jest niebezpieczne, tylko kto widział w Radomiu pociąg który by mknął 100 km/h. No może najstarsi mieszkańcy Radomia pamiętający jeszcze przedwojenną kolej.

Z dziennikarskiego obowiązku muszę jeszcze dodać, że pan minister bardzo chwali władze miasta za zaangażowanie i przyjęte rozwiązania … co mnie zupełnie nie dziwi:)

Poniżej link do odpowiedzi na moje oświadczenie: http://senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/skurkiewicz/6901o.pdf

środa, 25 marca 2015

Ostatnie dni spędziłem wraz z członkami senackiej Komisji Obrony Narodowej na spotkaniach z polskimi dyplomatami i żołnierzami służącymi w strukturach NATO w Belgii i Holandii. Oprócz rozmów w Kwaterze Głównej NATO, odwiedziliśmy polskich oficerów służących w Brunssum i Mons. Wiele ważnych kwestii padło podczas tych spotkań. Szczególnie ważne były te związane z naszym członkostwem w NATO oraz sytuacją wynikającą z konfliktu na terenie wschodniej Ukrainy. Niestety z przyczyn obiektywnych nie mogę zbyt wiele na temat prowadzonych rozmów i spotkań napisać.

 

 

 

 

środa, 18 marca 2015

Dziś w Senacie została uroczyście otwarta wystawa „Szkoła Marzeń. 90 lat Szkoły Orląt w Dęblinie”.

Przemawia senator Wojciech Skurkiewicz Kliknij aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcie otwiera się na tej samej stronie jako nowa warstwa.Zwiedzanie wystawy Kliknij aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcie otwiera się na tej samej stronie jako nowa warstwa.

Na ekspozycji zaprezentowano m.in. fotografie i reprodukcje dokumentów związanych z historią dęblińskiej Szkoły Orląt, a także polskiego lotnictwa. Wystawę przygotowała Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie.

W uroczystości otwarcia wystawy wzięli udział oprócz posłów i senatorów m.in. sekretarz stanu Ministerstwa Obrony Narodowej Czesław Mroczek, zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Zbigniew Włosowicz, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni pilot Lech Majewski, Inspektor Sił Powietrznych gen. dyw. pilot Jan Śliwka, rektor dęblińskiej Szkoły Orląt gen. bryg. pil. Jan Rajchel, rektorzy wyższych uczelni wojskowych, podchorążowie dęblińskiej uczelni a także uczniowie Liceum Lotniczego z opiekunami. Wśród zaproszonych gości była również burmistrz Dęblina Beata Siedlecka. Niestety pomimo zaproszenia na dzisiejsze uroczystości, prezydent Radomia Radosław Witkowski nie znalazł czasu na to aby wziąć udział w tym wydarzeniu a przecież dęblińska Szkoła Orląt jest bardzo mocno związana z Radomiem. To w naszym mieście przez pewien czas mieściła się siedziba szkoły a na lotnisku wojskowym wciąż szkolą się podchorążowie. Bardzo dziękuję Telewizji Dami a szczególnie Darkowi Osiejowi i Sławkowi Prusińskiemu, że zechcieli przyjechać do Senatu na otwarcie wystawy. Jestem pewien, że widzowie Dami będą mogli obejrzeć ciekawą relację z tego wydarzenia.

 

Wystawa „Szkoła Marzeń. 90 lat Szkoły Orląt w Dęblinie” zainaugurowała jubileuszowe obchody 90-lecia uczelni.

 Więcej o wystawie znajdziecie na stronie Senatu RP: http://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,7800,wystawa-szkola-marzen-90-lat-szkoly-orlat-w-deblinie.html