| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Wojtek Skurkiewicz

Utwórz swoją wizytówkę stat4u
RSS
czwartek, 01 października 2015

Kolejny raz radomscy działacze PO próbują wciągnąć mnie w dyskusję dotyczącą przetargu na zakup przez wojsko śmigłowców wielozadaniowych. W polityczną, przedwyborczą dyskusję nie dam się wciągnąć ale czytelnikom mojego bloga należy się kilka wyjaśnień. Negocjacje z firmą Airbus Helicopters w sprawie zakupu śmigłowców Caracal miały zakończyć się w sierpniu a na połowę września MON zapowiadał podpisanie umowy. Mamy już październik a negocjacje na poziomie wojskowym dopiero co się zakończyły. Dosłownie wczoraj (30 września) miały rozpocząć się negocjacje offsetowe, które przeprowadzi Ministerstwo Gospodarki. Czym spowodowane jest opóźnienie … nie wiem, ale jedno jest pewne - jeśli rząd PO-PSL zdecyduje się na zakup śmigłowców Caracal, będą to najdroższe maszyny wielozadaniowe na świecie. 266 milionów złotych za sztukę. Jeszcze w 2014 roku przedstawiciele MON mówili, że mamy 11,8 mld zł na zakup 70 śmigłowców wielozadaniowych, teraz okazuje się, że kupujemy 50 maszyn za blisko 13,5 mld zł. Zakup śmigłowców wielozadaniowych pochłonie 10 proc. wszystkich środków przeznaczonych na modernizację armii do 2023 roku … pozostawiam to bez komentarza.

Na zakończenie jeszcze jedno. Zastanawiam się dlaczego w ostatnim czasie przedstawiciele firmy Airbus przestali wskazywać Radom jako jedno z miejsc swoich potencjalnych inwestycji również w ramach offsetu. W ubiegłym tygodniu prezes Magadzio na posiedzeniu sejmowej Komisji Gospodarki wskazywał tylko Łódź, Dęblin i Bydgoszcz jako miejsca inwestycji firmy Airbus – przynajmniej tak wynika z informacji zamieszczonej na portalu www.defence24.pl Ciekwe co w tej sprawie mają do powiedzenia radomscy działacze PO???czwartek, 27 sierpnia 2015

Sporo zamieszania wokół mojej osoby sprawiły publikacje radomskich mediów. Przez cały dzień pojawiało się jedno pytanie: to gdzie startujesz do Sejmy czy Senatu? Wszystkich ciekawych mojej politycznej przyszłości uspokajam. Wkrótce wszystko będzie jasne. Dziś obraduje Komitet polityczny PiS i myślę, że w najbliższych dniach zostaną przedstawione listy do Sejmu i kandydaci do Senatu również w okręgu radomskim. W tych wyborach polityczna rywalizacja idzie o bardzo wysoką stawkę. W naszym okręgu wyborczym chcemy walczyć o przynajmniej pięć mandatów do Sejmu i utrzymać dwa mandaty senatorskie. Przed nami wiele pracy!

Wciąż mamy w pamięci pokazy Air Show, które zakończyły się w niedzielę, a już wszyscy myślą o kolejnym lotniczym święcie w Radomiu. Tegoroczna edycja Air Show była wspaniała a kolejna zapewne będzie jeszcze lepsza. Niestety, nie wiadomo kiedy się odbędą: za rok, za dwa a może za trzy lata? Piszę o tym nieprzypadkowo gdyż przy okazji otwarcia pokazów w sobotę rozmawiałem m.in. z dowódcą generalnym gen. Mirosławem Różańskim i gen. Fryczyńskim, który pochodzi z Radomia. Przedstawiciele wojska zasugerowali, że kolejne pokazy powinny odbyć się w 2018 roku ze względu na 100. rocznicę odzyskania niepodległości i powstania sił powietrznych. Podczas rozmowy zaproponowałem aby pokazy w Radomiu zamiast za trzy lata odbyły się w 2016 i 2018 roku. Ciekawe jak do tego odniesie się Wojsko. Mam nadzieję, że również Prezydent Radomia, który był przy tej rozmowie, podejmie rozmowy w sprawie kolejnych pokazów Air Show w naszym mieście.

 

 

poniedziałek, 17 sierpnia 2015

W sierpniu miał zostać oddany do użytku remontowany tunel pod dworcem PKP w Radomiu. Niestety, jak informuje jeden z radomskich portali http://www.cozadzien.pl/wiadomosci/radom/28576.html , tunel nie zostanie otworzony przed zakończeniem przebudowy stacji Radom. Mieszkańcy Radomia będą mogli korzystań z tunelu dopiero ... pod koniec roku.

To niebywały skandal, że przejście pod dworcem PKP będzie tak długo zamknięte dla mieszkańców naszego miasta. Tym bardziej, że jeszcze w marcu wiceminister infrastruktury i rozwoju Sławomir Żałobka zapewniał w odpowiedzi na moje wystąpienie, że "Zgodnie z deklaracją inwestora oraz wykonawcy, przejście dla pieszych powinno zostać ponownie udostępnione w sierpniu 2015 r. Jednocześnie, w miarę dostępnych możliwości, zarówno wykonawca jak i inwestor będą starali się o przyśpieszenie tego terminu". Piniżej link do odpowiedzi na moje wystąpienie: http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/skurkiewicz/6901o.pdf

Wielka szkoda, że władze Radomia nie interesują się zupełnie tą sprawą.

Postanowiłem ponownie wystąpić do Ministra Infrastruktury i Rozwoju o wyjaśnienie dlaczego pomimo zapewnień ze strony inwestora (PKP PLK) i wykonawcy, że przejście zostanie udostępnione w sierpniu, tunel będzie zamknięty do końca roku.

środa, 22 lipca 2015

Postanowienie Prezydenta RP o terminie wyborów parlamentarnych zostało opublikowane, więc kampania wyborcza może ruszać pełna parą.

Prawo i Sprawiedliwość w regionie radomskim już od dłuższego czasu jest przygotowane do jesiennych wyborów. W ostatnich dniach została przygotowana alfabetyczna, wstępna lista kandydatów, którzy wyrazili chęć startu w wyborach. Przyznam szczerze, że lista wygląda imponująco i mimo że nie ma na niej Zbigniewa Kuźmiuka, który w 2011 roku miał najlepszy wynik, to uważam, że jest silniejsza niż ta sprzed czterech lat. W wyborach w 2011 roku lista Prawa i Sprawiedliwości w regionie radomskim uzyskała blisko 104 tys. głosów co przełożyło się na 4 mandaty poselskie. Jestem przekonany, że w jesiennych wyborach ten wynik zostanie poprawiony i uzyskamy przynajmniej 5 mandatów w wyborach do Sejmu i dwa mandaty senatorskie.

Przed nami trzy miesiące kampanii wyborczej i bardzo ciężkiej pracy, aby wygrać wybory parlamentarne tak w regionie jak i kraju.

poniedziałek, 20 lipca 2015

W ubiegłym tygodniu premier Ewa Kopacz podczas wizytu w Łodzi zapewniała, że dopilnuje aby powstała zachodnia obwodnica miasta w ciągu drogi S14. Pani premier najwyraźniej zaczeła powielać schematy z kampanii wyborczej w 2011 roku, tylko zmieniła .... miasta w których składa obietnice. Mowiąc wprost pomylia Łódź z Radomiem. Przecież Ewa Kopacz w 2011 roku zapewniała, że znajdą się pieniądze na rozpoczęcie budowy  zachodniej obwodnicy Radomia. Już zbliża się sierpień 2015 roku  a obwodnicy jak nie było tak nie ma.

Pani Premier, czy pamięta pani swoje obietnice wyborcze z 2007 i 2011 roku? Co pani zrobiła, wraz ze swoją przyjaciółką z czasów Unii Wolności Marią Wasiak, dla rozwoju infrastruktury drogowej Ziemi Radomskiej? Kiedy wreszcie ruszy budowa zachodniej obwodnicy Radomia? 

Za chwilę rozpocznie się kolejna kampania wyborcza i Ewa Kopacz znów przyjedzie, POgada, POściemnia i naobiecuje. Mam nadzieję, że dziś już nikt w puste obietnice Ewy Kopacz nie uwierzy.

Dla wszystkich czytelników, którzy maja słabą pamięć kilka linków:)

http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/kopacz-o-modernizacji-linii-kolejowej-warszawa-radom,1102097,art,t,id,tm.html

http://skurkiewicz.blox.pl/2012/03/Rzad-nie-ma-pieniedzy-Problem-z-obwodnica.html

http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/mazowieckie-w-kilka-lat-powstanie-zachodnia-obwodnica-radomia/th9fp

1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 64