Wojtek Skurkiewicz

Utwórz swoją wizytówkę stat4u
Blog > Komentarze do wpisu

Kiedy otworzą tunel pod dwocem PKP???

W sierpniu miał zostać oddany do użytku remontowany tunel pod dworcem PKP w Radomiu. Niestety, jak informuje jeden z radomskich portali http://www.cozadzien.pl/wiadomosci/radom/28576.html , tunel nie zostanie otworzony przed zakończeniem przebudowy stacji Radom. Mieszkańcy Radomia będą mogli korzystań z tunelu dopiero ... pod koniec roku.

To niebywały skandal, że przejście pod dworcem PKP będzie tak długo zamknięte dla mieszkańców naszego miasta. Tym bardziej, że jeszcze w marcu wiceminister infrastruktury i rozwoju Sławomir Żałobka zapewniał w odpowiedzi na moje wystąpienie, że "Zgodnie z deklaracją inwestora oraz wykonawcy, przejście dla pieszych powinno zostać ponownie udostępnione w sierpniu 2015 r. Jednocześnie, w miarę dostępnych możliwości, zarówno wykonawca jak i inwestor będą starali się o przyśpieszenie tego terminu". Piniżej link do odpowiedzi na moje wystąpienie: http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/skurkiewicz/6901o.pdf

Wielka szkoda, że władze Radomia nie interesują się zupełnie tą sprawą.

Postanowiłem ponownie wystąpić do Ministra Infrastruktury i Rozwoju o wyjaśnienie dlaczego pomimo zapewnień ze strony inwestora (PKP PLK) i wykonawcy, że przejście zostanie udostępnione w sierpniu, tunel będzie zamknięty do końca roku.

poniedziałek, 17 sierpnia 2015, skurkiewicz

Polecane wpisy