Wojtek Skurkiewicz

Utwórz swoją wizytówkę stat4u
Blog > Komentarze do wpisu

Szkoła Marzeń. 90 lat Szkoły Orląt w Dęblinie

Dziś w Senacie została uroczyście otwarta wystawa „Szkoła Marzeń. 90 lat Szkoły Orląt w Dęblinie”.

Przemawia senator Wojciech Skurkiewicz Kliknij aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcie otwiera się na tej samej stronie jako nowa warstwa.Zwiedzanie wystawy Kliknij aby powiększyć zdjęcie. Zdjęcie otwiera się na tej samej stronie jako nowa warstwa.

Na ekspozycji zaprezentowano m.in. fotografie i reprodukcje dokumentów związanych z historią dęblińskiej Szkoły Orląt, a także polskiego lotnictwa. Wystawę przygotowała Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie.

W uroczystości otwarcia wystawy wzięli udział oprócz posłów i senatorów m.in. sekretarz stanu Ministerstwa Obrony Narodowej Czesław Mroczek, zastępca szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Zbigniew Włosowicz, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni pilot Lech Majewski, Inspektor Sił Powietrznych gen. dyw. pilot Jan Śliwka, rektor dęblińskiej Szkoły Orląt gen. bryg. pil. Jan Rajchel, rektorzy wyższych uczelni wojskowych, podchorążowie dęblińskiej uczelni a także uczniowie Liceum Lotniczego z opiekunami. Wśród zaproszonych gości była również burmistrz Dęblina Beata Siedlecka. Niestety pomimo zaproszenia na dzisiejsze uroczystości, prezydent Radomia Radosław Witkowski nie znalazł czasu na to aby wziąć udział w tym wydarzeniu a przecież dęblińska Szkoła Orląt jest bardzo mocno związana z Radomiem. To w naszym mieście przez pewien czas mieściła się siedziba szkoły a na lotnisku wojskowym wciąż szkolą się podchorążowie. Bardzo dziękuję Telewizji Dami a szczególnie Darkowi Osiejowi i Sławkowi Prusińskiemu, że zechcieli przyjechać do Senatu na otwarcie wystawy. Jestem pewien, że widzowie Dami będą mogli obejrzeć ciekawą relację z tego wydarzenia.

 

Wystawa „Szkoła Marzeń. 90 lat Szkoły Orląt w Dęblinie” zainaugurowała jubileuszowe obchody 90-lecia uczelni.

 Więcej o wystawie znajdziecie na stronie Senatu RP: http://www.senat.gov.pl/aktualnosci/art,7800,wystawa-szkola-marzen-90-lat-szkoly-orlat-w-deblinie.html

 

 

środa, 18 marca 2015, skurkiewicz

Polecane wpisy