Wojtek Skurkiewicz

Utwórz swoją wizytówkę stat4u
Blog > Komentarze do wpisu

Modernizacja linii kolejowej Warszawa - Radom zagrożona?

Czy uda się doprowadzić do końca pełną modernizację linii kolejowej nr 8 Warszawa - Radom? Czytając odpowiedź na moje oświadczenie skierowane w grudniu do Prezesa Rady Ministrów i Ministra Infrastruktury można dojść do wniosku, że Rządowi nie zależy na szybkiej realizacji tego zadania. Już ponad siedem lat rządzi koalicja PO - PSL i cały czas z ust polityków (szczególnie PO) słyszeliśmy o przygotowaniach  do realizacji, przetargach, fazowaniu a ostatnio o "rolowaniu" poszczególnych etapów. Najwyraźniej wyrolowani zostali wyłącznie mieszkańcy Radomia i Ziemi Radomskiej, gdyż według zapowiedzi rządzących już w 2014 roku przejazd pociągiem z Radomia do Warszawy miał trwać 56 minut a póki co podróż na tym odcinku trwa o wiele dłużej niż w okresie międzywojennym a pociągi pośpieszne zamiast przez Warkę jeżdżą przez ... Dęblin.

Na moje oświadczenie odpowiedział wiceminister Rynasiewicz. Szczerze powiedziawszy "odpowiedział" to zbyt duże słowo. Zresztą przeczytajcie sami. Pierwszy link to moje oświadczenie: http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/skurkiewicz/6601.pdf drugi to odpowiedź:http://www.senat.gov.pl/gfx/senat/userfiles/_public/k8/dokumenty/stenogram/oswiadczenia/skurkiewicz/6601o.pdf 

Jeżeli przez 7 lat strona kolejowa nie była w stanie przygotować i zrealizować tej inwestycji, to trudno uwierzyć, że przygotuje przez najbliższe 3 lata i wykona główną część modernizacji w ciągu kolejnych 2 lat. Wskazanie w odpowiedzi przełomu 2017 i 2018 roku jako terminu wydania pozwolenia na budowę głównej części tej modernizacji jest bardzo niepokojące a nawet wskazujące na to, że linia kolejowa nr 8 w ogóle nie będzie modernizowana. 

Będą kolejne moje wystąpienia dotyczące tej inwestycji, bo sprawy nie można tak zostawić. 

piątek, 16 stycznia 2015, skurkiewicz

Polecane wpisy