Wojtek Skurkiewicz

Utwórz swoją wizytówkę stat4u
Blog > Komentarze do wpisu

Czy minister Maria Wasiak zainteresuje się problemami mieszkanców Radomia?

Wczoraj zapowiadałem, że podczas dziesiejszego posiedzenia Senatu RP wystąpię z oświadczeniem senatorskim w sprawie przebudowy dworca PKP i zamknięcia dworcowego tunelu. Tak też się stało. Mam nadzieję, że pani minister Maria Wasiak jako Radomianka, zainteresuje się problemami mieszkańców naszego miasta spowodowanymi remontem dworca kolejowego.

Poniżej publikuję treść mojego wystąpienia:

Oświadczenie kieruję do Minister Infrastruktury i Rozwoju Marii Wasiak

W ostatnich dniach rozpoczął się długo oczekiwany remont radomskiego dworca kolejowego. Jednym z elementów prowadzonego remontu jest przebudowa tunelu pod torami, z którego korzystają zarówno pasażerowie PKP jak i mieszkańcy Radomia. Według przedstawicieli inwestora (PKP Polskie Linie Kolejowe)  konieczne jest całkowite zamknięcie tunelu na czas trwania remontu. Nikt nie wziął pod uwagę, że przez tunel pod torami wiedzie najkrótsza droga z największego radomskiego osiedla „Ustronie” do centrum miasta. Każdego dnia z tego przejścia korzystają tysiące Radomian. Alternatywne przejścia zaproponowane mieszkańcom, w sposób znaczący wydłużają drogę, a nawet narażają na niebezpieczeństwo – chodzi o podziemne przejście pod ulicą Słowackiego, które nie cieszy się dobrą sławą, a mieszkańcy po prostu boją się tamtędy przechodzić.

W związku z tym, że remont jest dopiero we wstępnej fazie i ma trwać 12 miesięcy, zwracam się do Pani Minister z prośbą podjęcie działań zmierzających do ustanowienia przez inwestora (PKP Polskie Linie Kolejowe) tymczasowego, dogodnego dla mieszkańców Radomia przejścia, nawet przez tory w sąsiedztwie peronów.

Decyzje o ustanowieniu takich przejść były podejmowane przy okazji remontów dworców kolejowych w Toruniu czy Łodzi.

środa, 21 stycznia 2015, skurkiewicz

Polecane wpisy