Wojtek Skurkiewicz

Utwórz swoją wizytówkę stat4u
Blog > Komentarze do wpisu

Jutro radomscy pielgrzymi dotrą na Jasną Górę. Policjanci niosą Krzyż

Jutro radomscy pielgrzymi wejdą na Jasną Górę. Do tronu Jasnogórskiej Pani dotrą również pątnicy z grupy nr 7. Grupy, w której pielgrzymowały służby mundurowe – policjanci, strażacy, strażnicy miejscy i funkcjonariusze Służby Więziennej. Jutro na Jasnogórski szczyt będą wchodzić w mundurach galowych. Wejście grupy nr 7 będzie zupełnie inne niż w latach ubiegłych. Na czele będą szli odświętnie ubrani funkcjonariusze Policji niosący Krzyż, który nie tak dawno został usunięty z Komendy Miejskiej Policji Radomiu na polecenie nowego komendanta insp. Karola Szwalbe.

Dziś w radomskich mediach sprawa usuwania Krzyży w KMP w Radomiu była na pierwszym miejscu. Wszyscy czekali na informacje z Komendy Wojewódzkiej, jak i na oświadczenie Komendanta Miejskiego. Napięcie „potęgowała” również Prokuratura, która ustami Pani prokurator Chrabąszcz przekazywała komunikaty w związku ze sprawą…

Na koniec dnia można tylko napisać, że wiadomo, iż nic nie wiadomo. Pan komendant Szwalbe w liście do podwładnych pisze, że „ z olbrzymim niepokojem odbiera publikacje i komentarze opisujące Komendę Miejską Policji w Radomiu, jako miejsce gdzie walczy się z symbolami religijnymi…”. No cóż, inspektor Szwalbe najwyraźniej nie rozumie swoich czynów i zapewne w swojej naiwności był przekonany, że taki „niewinny gest”, jakim w jego przekonaniu jest usunięcie Krzyży, nie będzie miał wpływu na funkcjonowanie jednostki, a i zapewne jego dalszą karierę. Z tego listu, w moim przekonaniu, płynie jedno - jakże faryzejskie przesłanie - przecież nic się nie stało, bo ja jestem niewierzący, co wy wszyscy ode mnie chcecie. I jeszcze jedna kwestia. Pan komendant pisze w liście, że „w radomskiej sali odpraw było i będzie miejsce dla wizerunku patrona Policji”. Tak, chwilowo nie ma miejsca, ale było i będzie. A ja pytam, czy w sali odpraw będzie również miejsce dla Krzyża, bo oprócz ikony św. Michała Archanioła do niedawna wisiał tam również Krzyż.

poniedziałek, 12 sierpnia 2013, skurkiewicz

Polecane wpisy