Wojtek Skurkiewicz

Utwórz swoją wizytówkę stat4u
Blog > Komentarze do wpisu

XI Festiwal Piosenki Religijnej w Skaryszewie. Radomskie berby bez kibiców?

Festiwal w Skaryszewie

W Skaryszewie już po raz 11 odbył się Międzynarodowy Festiwal Piosenki Religijnej „Nowa Piosenka na Nowe Milenium”. W kościele św. Jakuba rozbrzmiewała muzyka religijna w wykonaniu dzieci z Polski i Ukrainy. Trzeba w tym miejscu zauważyć, że pomysłodawcą i osobą odpowiedzialną za przygotowanie  festiwalu w Skaryszewie jest Artur Janiak, z którym przez wiele lat pracowałem w Radiu Ave.

 

Każdego roku do Skaryszewa przyjeżdżają gwiazdy polskiej sceny aby spotkać się z uczestnikami festiwalu. Również i w tym roku było podobnie. Gwiazdą 11 Festiwalu „Nowa Piosenka na Nowe Milenium” była Krystyna Giżowska.

 

Moja obecność w Skaryszewie była nieprzypadkowa. Już kolejny raz włączyłem się w organizację festiwalu, fundując nagrody dla uczestników.

Więcej zdjęć na http://skurkiewicz.blip.pl/

Zbliżają się radomskie derby

5 czerwca odbędzie się mecz o mistrzostwo III ligi pomiędzy  Bronią a Radomiakiem. Pojedynek derbowy będzie rozgrywany na stadionie przy ul. Struga, ale gospodarzem będzie Broń. Już dziś rozgorzała dyskusja nad tym, czy mecz powinie zostać rozegrany z udziałem publiczności, czy bez? Czy na stadion, na którym swoje mecze rozgrywa Radomiak, powinni zostać wpuszczeni kibice tego klubu czy też nie?

W moim przekonaniu mecz powinien się odbyć z udziałem kibiców Radomiaka i Broni, bo każda rywalizacja sportowa nie jest sama dla siebie tylko dla kibiców. Dlaczego przez grupę rozwydrzonych wyrostków konsekwencje muszą ponosić ci, dla których rywalizacja sportowa jest swoistą ucztą. Mam nadzieję, że w najbliższych dniach dojdzie do spotkania przedstawicieli Radomiaka i Broni (tak zarządów jak i przedstawicieli kibiców), okregowych władz PZPN, Policji oraz Urzędu Miejskiego. Takie spotkanie pozwoliłoby wypracować wspólne stanowisko w sprawie organizacji meczu, ograniczyło wszelkie medialne spekulacje a tym samym zmniejszyło poziom napięcia, które można zaobserwować wśród kibiców obu drużyn. Dalsze przeciąganie tej sprawy nie przyniesie niczego dobrego a wręcz przeciwnie będzie przyczynkiem do niepotrzebnego podgrzewania i tak już gorącej atmosfery.

Najgorszą rzeczą w całej sytuacji byłoby organizowanie meczu bez udziału publiczności. Jestem przekonany, że na pustych trybunach byłoby „spokojnie” ale co będzie się działo wokół stadionu, tego nikt nie jest w stanie przewidzieć. Kto zapanuje nad wielotysięcznym (2, 3 a może więcej tysięcy kibiców) tłumem który prawdopodobnie zgromadzi się przed stadionowymi bramami. Tam (wokół stadionu) za porządek będzie odpowiadać Policja – tylko czy sprosta temu zadaniu?

Moim zdaniem łatwiej jest dbać o porządek na zamkniętej przestrzeni jaką jest stadion. Policja jak zwykle bardzo asekuracyjnie podchodzi do sprawy. Panie Komendancie więcej odwagi. To pierwsze tak poważne zadanie przed Panem. Mam nadzieję, że stanie Pan na wysokości zadania.

środa, 18 maja 2011, skurkiewicz

Polecane wpisy