Wojtek Skurkiewicz

Utwórz swoją wizytówkę stat4u
Blog > Komentarze do wpisu

Internet - najlepsze źródło informacji? Tłok w "radomskiej" sieci

Coraz większy tłok w „radomskiej" sieci. Nowe portale internetowe związane z Radomiem powstają jak grzyby po deszczu. Jeszcze kilka miesięcy temu, radomskie informacje można było przeczytać na portalu miejski www.radom.pl , portalach tytułów prasowych i stacji radiowych oraz na www.mojradom.pl . Później powstał portal www.radomnews.pl a ostatnio kolejne dwa: www.radom24.pl i www.24radom.pl

Konkurencja w internecie jak widać jest już olbrzymia. Poszczególne portale prześcigają się w przekazywaniu najświeższych i najciekawszych newsów. Jak na razie dominują informacje z Radomia, choć wszyscy zażegnują się, iż chcą przekazywać wiadomości również z regionu. Jeśli mógłbym zasugerować, to na pewno wyjście poza Radom byłoby dobrym kierunkiem rozwoju. W wielu powiatach jest gigantyczny głód informacji. Z takimi głosami spotykam się podczas moich rozlicznych spotkań w „terenie”.

Konkurencja w sieci jest bardzo ważna i potrzebna, gdyż odbiorca może odsłonić wiele stron, porównać poszczególne newsy i wyciągnąć wnioski, które wiadomości są przygotowane bardziej a które mniej rzetelnie. Bardzo się cieszę również z tego, że został definitywnie przełamany „monopol na prawdę” portalu radomskiej mutacji jednego z ogólnopolskich dzienników, który poprzez działania niektórych „dziennikarzy” oraz nawiedzonego i zaślepionego nienawiścią szefa, w ocenie wielu jest skrajnie nierzetelny i tendencyjny.

Wszystkim radomskim portalom informacyjnym a szczególnie tym najmłodszym życzę powodzenia, wytrwałości oraz jak największej liczby odsłon.

piątek, 06 maja 2011, skurkiewicz

Polecane wpisy